Figura świętej Jadwigi Królowej Polski
Parafia w Janowie Lubelskim
Msze święte w parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Janowie Lubelskim

Dni powszednie
6.30, 7.00, 18.30

Msza św. z liturgią niedzielną:
sobota 18.30

Niedziele i święta
7.00, 8.00, 10.00, 12.00,
16.00, 18.30

Start
LoginWitamy !
Nowa strona internetowa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Piątek, 22 Maj 2020 12:33

Zakończono prace przy nowej stronie internetowej Parafii, którą uruchomiliśmy 23 maja 2020 r. pod tym samym adresem.

 
Komunikat ks. proboszcza PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Sobota, 16 Maj 2020 00:00

DRODZY PARAFIANIE!

Od 17 maja 2020 r. zmieniają się niektóre zasady bezpieczeństwa.

1. Porządek Mszy Świętych pozostaje bez zmian, a w świątyni może być teraz maksymalnie 90 osób.
2. Należy zachować odległość przynajmniej 2 metrów od innych osób, pamiętając o zakryciu ust i nosa /np. maseczką/.
3. Komunię Świętą przyjmujmy podchodząc procesjonalnie.
4. Znaku pokoju należy przekazywać przez ukłon.
5. Nadal można korzystać z dyspensy księdza Biskupa Ordynariusza od udziału we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane duchowo łącząc się przez środki masowego przekazu.
6. Codziennie o godz. 20.30 łączmy się w modlitwie błagając o ustanie epidemii.

W tym trudnym dla nas czasie wszystkich prosimy o modlitwę.

ks. Waldemar Farion, proboszcz

 
Transmisja modlitwy różańcowej z katedry sandomierskiej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Piątek, 20 Marzec 2020 11:36

Codziennie o godz. 20.30, transmitowana jest na Facebooku Diecezji Sandomierskiej Modlitwa Różańcowa z katedry pod przewodnictwem Biskupa Ordynariusza, w intencji ustania epidemii, za wszystkich chorych i zmarłych oraz za Służbę Zdrowia. Zapraszamy do włączenia się w modlitwę za pośrednictwem internetu. https://youtu.be/y5bAmewX1Os


 
Ogłoszenia 17 maja 2020 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Sobota, 16 Maj 2020 13:33

1. Przyjmowanie sakramentów świętych, zwłaszcza pełny udział w Eucharystii, wsłuchiwanie się w słowo Boże – to wszystko otwiera nas na Najwyższego, który zadziwia swoją mocą, dobrocią i bezinteresownością. Tak rodzą się wiara, nadzieja i miłość – dobro, którym można i trzeba się dzielić z innymi. Właśnie w ten sposób stajemy się solą ziemi, nadajemy właściwy sens naszej doczesności.
2. Od 17 maja 2020 r. zwiększa się limit osób w kościołach. W naszej świątyni może być teraz maksymalnie 90 osób. Starajmy się zachować bezpieczną odległość od innych osób, pamiętając o zakryciu ust i nosa /np. maseczką/.
3. W poniedziałek wspominając 100. rocznicę urodzin Karola Wojtyły zapraszamy na Mszę Św. wieczorną jako dziękczynienie za życie i pontyfikat św. Jana Pawła II.
4. W poniedziałek rozpoczniemy też doroczne Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Do środy włącznie będziemy prosili o Boże błogosławieństwo dla ciężko pracujących na roli oraz o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfitych plonów.
5. W czwartek imieniny obchodzi ks. kan. Jan Sobczak. Składając mu najlepsze życzenia polecamy Waszym modlitwom i zapraszamy na Mszę Św. w Jego intencji o godz. 18.30.
6. W sobotę, 23 dzień miesiąca, całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele.
7. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Tytuł kościoła obchodzi Wólka Ratajska.
8. W niedzielę przypada też dzień modlitwy za Kościół w Chinach.
9. Po konsultacjach informujemy, że uroczystość Pierwszej Komunii Świętej zaplanowano w kilku grupach na 15 i 16 sierpnia.
10. Trwają ostatnie prace przy nowej stronie internetowej Parafii, którą wkrótce uruchomimy pod tym samym adresem.
11. Dziś zbiórka do puszek na Instytut Teologiczny w Sandomierzu.
12. Polecamy lekturę tygodników Gość Niedzielny i Niedziela oraz czasopism dla dzieci.
13. Dziękujemy za ofiary na potrzeby Parafii: Mirosław Flis 250 zł, Ryszard Sikora 200 zł, Paweł Jednac 100 zł oraz bezimiennie 500 zł, 200 zł, cztery razy po 100 zł i 50 zł.
14. W minionym tygodniu do wieczności odeszli: śp. Regina Butrym i Leon Łacek. Polecając ich miłosierdziu Bożemu módlmy się: Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie...

 
Ogłoszenia 10 maja 2020 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Sobota, 09 Maj 2020 17:59
 1. Eucharystia jest darem nieskończonej miłości Boga. Wszyscy jesteśmy zaproszeni, aby już tutaj, na ziemi, zacząć wchodzić w świętą rzeczywistość nieba. Najdoskonalszą Nauczycielką na tej drodze jest dla nas Maryja – Ta, która nigdy nie odstąpiła od Bożego Syna, szła z Nim aż na Kalwarię, trwała w komunii założonej przez Niego wspólnoty – Kościoła.
 2. W środę w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz 39. rocznicę zamachu na św. Jana Pawła II.
 3. W czwartek obchodzimy święto św. Macieja, apostoła. Ojciec święty Franciszek prosi, aby był to dzień modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w intencji o ustanie pandemii i przezwyciężenie jej konsekwencji.
 4. W sobotę wspominamy św. Andrzeja Bobolę, kapłana i męczennika, patrona Polski.
 5. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Instytut Teologiczny w Sandomierzu.
 6. Już niebawem, bo 18 maja będziemy przeżywali 100. rocznicę urodzin wielkiego Polaka Jana Pawła II. To dobra okazja, aby przybliżyć sylwetkę tej niezwykłej postaci. Zachęcamy wszystkich, którzy jeszcze pamiętają Jana Pawła II do podzielenia się wspomnieniami związanymi z tą osobą (np. zdjęcia), zaś młodzież i dzieci do nadsyłania prac plastycznych, wierszy czy też piosenek we własnym wykonaniu. Wszelkie zdjęcia, prace wysyłamy na skrzynkę pocztową naszego fanpaga parafialnego. Widniejemy na Facebooku pod nazwą: Parafia św. Jadwigi Królowej w Janowie Lubelskim. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy dyplom. Więcej informacji już w poniedziałek na naszym fanpagu.
 7. Przez cały miesiąc gromadzimy się na nabożeństwach majowych. Zapraszamy do tej szczególnej maryjnej modlitwy codziennie o godz. 18.00.
 8. Okazja do spowiedzi podczas Mszy Świętych oraz w czasie Nabożeństwa majowego.
 9. Na środku kościoła są bezpłatne książeczki o ”Miłosierdziu Bożym”.
 10. Dziękujemy za bezimienne ofiary na potrzeby Parafii: dwa razy 200 i 100 zł.
 11. Przychodząc do świątyni prosimy pamiętać o obowiązku przestrzegania zaleceń sanitarnych.
 12. W minionym tygodniu do wieczności odeszła: śp. Stefania Mróz. Polecając ją miłosierdziu Bożemu módlmy się: Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie...
 
Ogłoszenia 3 maja 2020 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Sobota, 02 Maj 2020 19:48
 1. Niedziela Dobrego Pasterza ukazuje nam Chrystusa zatroskanego o zbawienie każdego człowieka i jest szczególną okazją do modlitwy o dobrych pasterzy oraz o powołania do życia konsekrowanego. Przy tej okazji z serca dziękujemy wszystkim, którzy wspierają nas na różny sposób w pracy duszpasterskiej.
 2. W poniedziałek w liturgii wspominamy św. Floriana, patrona strażaków i hutników.
 3. W środę patronują nam św. Filip i św. Jakub, Apostołowie.
 4. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30
 5. W piątek przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i diecezji. Msze Święte o godz. 6.30, 8.00, 16.00 i 18.30. Intencje z godz. 7.00 będą przeniesione, dlatego prosimy o kontakt zamawiających. Tytuł kościoła obchodzi Parafia w Batorzu.
 6. Przez cały miesiąc gromadzimy się na nabożeństwach majowych. Zapraszamy do tej szczególnej maryjnej modlitwy codziennie o godz. 18.00.
 7. Okazja do spowiedzi podczas Mszy Świętych oraz w czasie Nabożeństwa majowego.
 8. Przychodząc do kościoła prosimy pamiętać o obowiązku przestrzegania zaleceń sanitarnych dotyczących bezpiecznej odległości.
 9. Między ławkami na środku kościoła są bezpłatne książeczki o ”Miłosierdziu Bożym”.
 10. Serdecznie dziękujemy osobom, które ostatnio sprzątały i dezynfekowały naszą świątynię.
 11. Dziękujemy także za ofiary na potrzeby Parafii: Marian Urban i Jan Łukasz po 200 zł, Adam Regucki 40 zł oraz bezimiennie trzy razy po 200 zł i pięć po 100 zł.
 12. W minionym tygodniu do wieczności odeszła: śp. Krystyna Pietura, której pogrzeb będzie jutro. Polecając ją miłosierdziu Bożemu módlmy się: Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie...
 
Ogłoszenia 26 kwietnia 2020 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Sobota, 25 Kwiecień 2020 20:36

1. Dziś przypada trzecia niedziela Wielkanocy. Przeżywamy okres radości płynącej z doświadczenia mocy Chrystusa zmartwychwstałego. Ta moc uzdalnia nas do kochania innych i tworzenia z nimi autentycznej wspólnoty – komunii.
2. W poniedziałek na Mszę Św. wieczorną zapraszamy Radę Parafialną.
3. W środę patronuje nam św. Katarzyna Sieneńska, dziewica i Doktor Kościoła. Jest to również Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau w 1945 roku.
4. W piątek rozpoczynamy miesiąc dedykowany Matce Najświętszej. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 18.00. Zadbajmy też o wizerunki Maryi w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Rodzinnie gromadźmy się na śpiewanie Litanii loretańskiej czy wieczorny Apel Jasnogórski.
5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W piątek dodatkowa Msza święta o godz. 16.00, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu.
6. W sobotę w liturgii obchodzimy przeniesioną z niedzieli uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze Święte o godz. 6.30, 8.00, 10.00 i 18.30 (o godz. 16.00 Msza ślubna). Intencje z godz. 7.00 będą przeniesione, dlatego prosimy o kontakt zamawiających. W sobotę wieczorem nabożeństwo do Matki Bożej.
7. W sobotę przypada Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag.
8. W tym tygodniu tytuł kościoła św. Józefa, robotnika obchodzi Parafia w Kocudzy, a MB Królowej Polski Parafia w Andrzejowie.
9. Za tydzień – czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana niedzielą Dobrego Pasterza, rozpoczynająca Tydzień Modlitw o Powołania.
10. Papieska intencja modlitwy dla kół różańcowych: Aby diakoni, wierni służbie Słowa i ubogim, byli znakiem ożywiającym dla całego Kościoła.
11. Mając na uwadze dobro duchowe wiernych ks. proboszcz udziela osobom przebywającym w najbliższy piątek na terenie naszej Parafii dyspensy od konieczności zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i przestrzegania pokutnego charakteru tego dnia. Zachęca jednocześnie do zastąpienia wstrzemięźliwości innymi formami pokuty, zwłaszcza uczynkami miłości i pobożności.
12. Informacja Kurii Diecezjalnej: https://diecezjasandomierska.pl/zarzadzenie-w-sprawie-przestrzegania-nowych-rozporzadzen-sanitarnych-zwiazanych-z-epidemia/.
13. Zapowiedź przedślubna druga - Wiktoria Jeznach i Łukasz Habza. Kto wiedziałby o przeszkodach zachodzących między tymi osobami zobowiązany jest nas o tym powiadomić.
14. Dziękujemy za bezimienne ofiary na potrzeby Parafii: 400 zł, pięć po 200 zł, dwie po 100 zł i jedna 50 zł.

 
Ogłoszenia 19 kwietnia 2020 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Sobota, 18 Kwiecień 2020 20:23

1. Dziś przypada Niedziela Miłosierdzia Bożego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. Jako Kościół, napełnieni paschalną radością, mamy teraz tylko jedno zadanie: głosić i uobecniać miłosierdzie Boga objawione w Jezusie Chrystusie, który cierpiał za grzeszny świat, prawdziwie zmartwychwstał i żywy jest pośród nas. Warto w tym miejscu przypomnieć słowa Świętego Jana Pawła II wypowiedziane w 2002 roku w Łagiewnikach: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia, którzy tutaj przybywać będą z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami miłosierdzia!”.
2. Dziś obchodzimy także patronalne święto Caritas i rozpoczynamy 76. Tydzień Miłosierdzia pod hasłem: „Miłosierdziem budujemy Kościół Boży”.
3. W środę o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
4. W czwartek w liturgii będziemy obchodzić uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Msze Święte o godz. 6.30, 8.00, 16.00 i 18.30.
5. W sobotę przypada święto św. Marka, Ewangelisty.
6. Zapowiedź przedślubna pierwsza - Wiktoria Jeznach i Łukasz Habza. Kto wiedziałby o przeszkodach zachodzących między tymi osobami zobowiązany jest nas o tym powiadomić.
7. Zgodnie z zaleceniem Kurii Diecezjalnej z dnia 15 bm., mając na uwadze sytuację epidemiologiczną i przepisy sanitarne informujemy, że uroczystość Pierwszej Komunii Świętej zostaje odwołana. Nowy termin podamy po rozmowach z rodzicami i katechetami.
8. Dziękujemy za ofiary na potrzeby Parafii: 100 i 50 zł.
9. W minionym tygodniu do wieczności odszedł: śp. Krzysztof Kuźnicki. Polecając go miłosierdziu Bożemu módlmy się: Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie...

 
Ogłoszenia 13 kwietnia 2020 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Poniedziałek, 13 Kwiecień 2020 06:33

1. Liturgiczny okres Wielkanocy będzie trwał aż do Zesłania Ducha Świętego – Zielonych Świąt. Ten pierwszy tydzień ma tak uroczysty charakter, że nie obchodzimy w tym czasie żadnych innych uroczystości. W ten sposób Kościół podkreśla fundamentalne znaczenie zmartwychwstania Chrystusa dla chrześcijaństwa. Dlatego też w piątek nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.

2. Tradycyjnie w dniu dzisiejszym wspieramy modlitwą KUL.

3. W czwartek przypadają 93. urodziny papieża seniora Benedykta XVI. Polecajmy Bożej Opatrzności jego osobę i życie ukryte w zaciszu Watykanu.

4. Przyszłą niedzielę będziemy obchodzili jako Niedzielę Miłosierdzia Bożego.

5. Słowa serdecznego podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy przyczynili się do przygotowania świątecznych dekoracji świątyni i oprawy liturgii w czasie tych Świąt.

6. Dziękujemy za ofiary na potrzeby Parafii: mieszkańcy bloku przy ul. 8 września 17 klatka I 160 zł, klatka II 340 zł, Anna Gątarz, Regina Małek-Kata, Wojciech Chmiel i Iwona Wojtan po 100 zł, Cezary Duma 50 zł oraz bezimiennie 120 zł i cztery razy po 100 zł.

7. W minionym tygodniu do wieczności odeszli: śp. Jan Śliwiński i Bronisław Liwak. Polecając ich miłosierdziu Bożemu módlmy się: Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie...

 
Ogłoszenia 5 kwietnia 2020 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Sobota, 04 Kwiecień 2020 08:20

 

 1. Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, rozpoczyna uroczysty obchód Wielkiego Tygodnia. Jego punktem kulminacyjnym będzie Święte Triduum Paschalne upamiętniające wydarzenia od Ostatniej Wieczerzy po chwalebny dzień Zmartwychwstania Pańskiego. W tych świętych dniach odnajdujemy najgłębszy sens życia Kościoła oraz źródło wszelkiej łaski.
 2. Dzisiejsza Msza Św. o godz. 10.00, Liturgia Triduum Paschalnego oraz Msze Św. w Wielkanoc o godz. 6.00 i 10.00 będą transmitowane przez internet. Aby w nich uczestniczyć należy uruchomić facebooka: https://www.facebook.com/pg/Parafia-%C5%9Bw-Jadwigi-Kr%C3%B3lowej-w-Janowie-Lubelskim-115987353103138/videos/?ref=page_internal.
 3. Zarządzenie bpa Krzysztofa Nitkiewicza dotyczące celebracji liturgicznych Wielkiego Tygodnia: https://diecezjasandomierska.pl/celebracje-liturgiczne-wielkiego-tygodnia/. U dołu strony z powyższym zarządzeniem jest do pobrania „Modlitwa przed posiłkiem na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego”.
 4. Komunikat dotyczący pierwszych piątków i sobót miesiąca: https://diecezjasandomierska.pl/pierwsze-piatki-i-pierwsze-soboty-miesiaca-w-czasie-epidemii/.
 5. Do środy z Sakramentu Pokuty można skorzystać podczas Mszy Świętych oraz po wieczornej Eucharystii w zakrystii ministrantów z zachowaniem obowiązujących przepisów sanitarnych.
 6. W Wielki Czwartek w parafiach celebrowana jest tylko jedna Msza Św., zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątką ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Msza Święta Wieczerzy Pańskiej w naszym kościele o godz. 18.30.
 7. W Wielki Piątek zachowujemy post ścisły, czyli całkowite wstrzymanie się od potraw mięsnych i tylko trzy posiłki w ciągu całego dnia, w tym jeden do syta; od tego postu osoby od 18. do 60. roku życia nie mają dyspensy. Tego dnia na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii. O godz. 15.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej, a o 18.30 Liturgia Wielkiego Piątku.
 8. Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim.
 9. W sobotni wieczór rozpoczynamy Wigilię Zmartwychwstania Pańskiego. Wigilia Paschalna w naszym kościele o godz. 19.00. Rezurekcja o godz. 6.00. W drugim dniu Świąt wspieramy modlitwą KUL.
 10. W czwartek, piątek i sobotę kościół będzie otwarty od godz. 8.00 do 22.00.
 11. Gorąco zachęcamy do jedności w modlitwie i do przeżywania w duchowej łączności liturgii tych dni.
 12. Zapowiedź przedślubna druga - Paulina Głaz i Jarosław Gąguł. Kto wiedziałby o przeszkodach zachodzących między tymi osobami zobowiązany jest nas o tym powiadomić.
 13. Dziękujemy za ofiary na potrzeby Parafii: Beata Bizior 100 zł, Łukasz Lewczyk 50 zł oraz bezimiennie 1500 i dwa razy po 100 zł.
 
Ogłoszenia 29 marca 2020 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Sobota, 28 Marzec 2020 18:31

 

 1. W niedzielę o godz. 10.00 będzie transmitowana Eucharystia on-line. Aby w niej uczestniczyć należy uruchomić facebooka: https://www.facebook.com/pg/Parafia-św-Jadwigi-Królowej-w-Janowie-Lubelskim-115987353103138/videos/?ref=page_internal
 2. W czwartek przypada 15. rocznica śmierci Świętego Jana Pawła II. Przez jego wstawiennictwo możemy prosić Boga o potrzebne dla nas łaski.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek dodatkowa Msza Św. o godz. 16.00.
 4. Przyszła niedziela będzie już Niedzielą Palmową, czyli Męki Pańskiej. W czasie Mszy Świętych błogosławimy gałązki, które przypominają jerozolimskie palmy.
 5. W związku z epidemią nie będzie Nowenny do Matki Bożej, nabożeństw Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali, ani pierwszosobotniego wieczorem.
 6. Nie będzie również odwiedzin chorych w domach, ale w niebezpieczeństwie śmierci można kapłana wzywać do umierającego.
 7. Nie będzie także spowiedzi wielkopostnej dla całej Parafii w konkretnym dniu. Z Sakramentu Pokuty można skorzystać podczas Mszy Świętych oraz po wieczornej Eucharystii w zakrystii ministrantów z zachowaniem obowiązujących przepisów sanitarnych.
 8. Nie będzie czynna również kancelaria, dlatego w sprawach pilnych prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny. Numer telefonu do kancelarii i ks. proboszcza 15/8721716, a do ks. wikariuszy 15/8723393.
 9. Uroczystości pogrzebowe zostają ograniczone do modlitwy na cmentarzu. Msza Św. żałobna w kościele zostanie odprawiona w uzgodnionym z rodziną terminie. Więcej informacji o nowych zarządzeniach dotyczących wykonywania posługi duszpasterskiej podczas epidemii: https://diecezjasandomierska.pl/nowe-zarzadzenia/
 10. Rekolekcje diecezjalne on-line: https://diecezjasandomierska.pl/rekolekcje-diecezjalne-on-line/
 11. Kurs dla narzeczonych: https://diecezjasandomierska.pl/39171-2/
 12. Duchowe wsparcie w czasie epidemii: https://diecezjasandomierska.pl/duchowe-wsparcie-w-czasie-epidemii/
 13. Dziękujemy mieszkańcom Przyborowia za ofiarę na kwiaty do grobu Pańskiego 100 zł.
 14. Zapowiedzi przedślubne: drugie - Monika Gumienik i Mariusz Usnarski oraz Agnieszka Michalczyk i Łukasz Wójcik, pierwsza - Paulina Głaz i Jarosław Gąguł. Kto wiedziałby o przeszkodach zachodzących między tymi osobami zobowiązany jest nas o tym powiadomić.
 15. W minionym tygodniu do wieczności odeszli: śp. Krzysztof Jurak, Anna Kuźnicka, Ryszard Skiba i Wacław Surtel. Polecając ich miłosierdziu Bożemu módlmy się: Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie...

 

 
Ogłoszenia 22 marca 2020 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Sobota, 21 Marzec 2020 15:07

1. Czas, który obecnie przeżywamy, to wyjątkowa okazja do nawrócenia, do odnowienia naszej przyjaźni z Bogiem. Dobrze go wykorzystajmy, aby ugruntować w sobie człowieka prawego sumienia i autentycznie zaangażowanego w budowanie królestwa Bożego.

2. Stolica apostolska udziela odpustu specjalnego wiernym dotkniętym pandemią koronawirusa /link/.

3. Dyspensa Ks. Biskupa i informacje Kurii Diecezjalnej /link/.

4. Dzisiaj o godz. 10.00 będzie transmitowana Msza Św. z naszego kościoła. Aby w niej uczestniczyć należy uruchomić facebooka i w wyszukiwarce wpisać nazwę Parafia św. Jadwigi Królowej w Janowie Lubelskim.

5. Od poniedziałku będą dostępne na stronie internetowej diecezji katechezy dla dzieci i młodzieży.

6. Od piątej niedzieli Wielkiego Postu, za pośrednictwem strony internetowej diecezji, zostaną przeprowadzone diecezjalne rekolekcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

7. W poniedziałek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele.

8. We wtorek obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką.

9. W środę uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte o godz. 6.30, 8.00, 10.00, 16.00 i 18.30. Uroczystość tę obchodzimy jako Dzień Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

10. W związku z epidemią nie będzie nabożeństw Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali, a także spowiedzi wielkopostnej dla całej Parafii w konkretnym dniu. Z tej racji zachęcamy do korzystania z Sakramentu Pokuty podczas Mszy Św. W razie obawy, co do formy spowiedzi przy konfesjonale, prosimy o kontakt w zakrystii.

11. Nie będzie czynna również kancelaria, dlatego w sprawach pilnych prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny. Numer telefonu do kancelarii i ks. proboszcza 15/8721716, a do ks. wikariuszy 15/8723393.

12. „Baranek” na stół wielkanocny jest do nabycia za ławkami na środku kościoła.

13. Dziękujemy mieszkańcom IV klatki bloku przy ul. 8 września 15 za ofiarę na kwiaty 220 zł. W tym tygodniu o opiekę nad naszą świątynią prosimy mieszkańców bloku przy ul. 8 września 17. Dziękujemy także za bezimienną ofiarę 150 zł.

14. Przypominamy, że w weekend nastąpi zmiana czasu.

 
ogłoszenia na 15 marca 2020 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Sobota, 14 Marzec 2020 17:13

1. Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w świętym czasie Wielkiego Postu jest nasze nawrócenie. Chodzi o nawrócenie we wszystkich wymiarach naszego życia osobistego, rodzinnego i społecznego. Potrzeba wiele pokory i silnej wiary w Boże miłosierdzie. Nawrócenie ma się dokonać przede wszystkim w naszym sercu. Pomagają nam w tym zewnętrzne praktyki pokutne oraz udział w wielkopostnych nabożeństwach: piątkowej Drodze krzyżowej o godz. 17.45 dla dorosłych i niedzielnych Gorzkich żalach o godz. 15.30. Nie będzie Drogi krzyżowej dla dzieci. Przypominamy, że za pobożny udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

2. W środy wieczorną Mszę Św. poprzedzamy nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00. Oprócz podziękowań i próśb na nowennę wrzucanych do skrzynki, w zakrystii można zamawiać intencje do Mszy Św. zbiorowej odprawianej po nowennie.

3. W czwartek przypada uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i patrona Kościoła. Msze Święte o godz. 6.30, 8.00, 10.00, 16.00 i 18.30. Intencja z godz. 7.00 zostaje przeniesiona na 6.30, a z godz. 12.00 na 16.00. Osoby, które zamówiły te intencje prosimy o kontakt.

4. „Baranek” na stół wielkanocny jest już do nabycia w zakrystii.

5. Dzisiaj o godz. 10.00 i 12.00 będzie transmitowana Eucharystia on-line, aby w niej uczestniczyć należy uruchomić facebooka i w wyszukiwarce wpisać nazwę Parafia św. Jadwigi Królowej w Janowie Lubelskim.

6. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom III klatki bloku przy ul. 8 września 15 i za ofiarę na kwiaty 160 zł. W tym tygodniu nadal prosimy ich o opiekę nad naszą świątynią. Dziękujemy także za bezimienną ofiarę 100 zł.

 
Ogłoszenia 8 marca 2020 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Sobota, 07 Marzec 2020 18:57

 

 

 1. Dzisiejsza niedziela nazywana niedzielą Ad gentes jest poświęcona modlitwie za misje i misjonarzy. Przed kościołem zbiórka do puszek.
 2. Dzisiaj obchodzimy Dzień Kobiet. Pamiętajmy w modlitwach o wszystkich niewiastach, polecając ich trud i życie Panu Bogu.
 3. W poniedziałek spotkanie rodziców modlących się za swoje dzieci, a także żon za mężów. Gromadzimy się o 19.15 w kościele. Będziemy przeżywali 5. rocznicę powstania tej wspólnoty.
 4. Zbiórka kandydatów na ministranta w piątek, wyjątkowo o godz. 15.15. Oaza dziecięca i schola spotkanie ma w piątek, również wyjątkowo o godz. 15.15, zaś Oaza młodzieżowa w piątek o godz. 17.00. Zapraszamy wszystkie nowe osoby, które chciałyby należeć do tych wspólnot.
 5. W piątek 7. rocznica wyboru papieża Franciszka. Pamiętajmy o tym w naszych modlitwach.
 6. Rekolekcje wielkopostne w naszej Parafii od najbliższego czwartku do niedzieli głosi ks. Krzysztof Irek z Sandomierza. Program na tablicy ogłoszeń, w internecie oraz do wzięcia ze stolika między ławkami i w przedsionku. Msze Św. dla dorosłych w czwartek, piątek i sobotę o godz. 6.30, 16.00 i 18.30. Nie ma Mszy o godz. 7.00, dlatego osoby, które zamówiły intencje na 7.00 prosimy o kontakt. W piątek, w ramach rekolekcji „Droga krzyżowa” dla uczniów będzie przed południem, a dla dorosłych jak dotąd o godz. 17.45.
 7. Prosimy, aby ofiary za zamówione Msze Św. składać najpóźniej przed ich rozpoczęciem.
 8. Od 8 do 10 kwietnia organizowana jest pielgrzymka na Misterium Męki Pańskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej. Wyjazd o 6.00 sprzed Sanktuarium. Koszt 160 zł. Zapisy z zaliczką 50 zł w zakrystii do 5 kwietnia - konieczny pesel do ubezpieczenia.
 9. 7 czerwca w Warszawie odbędzie się beatyfikacja Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Osoby, które chciałyby otrzymać bezpłatną kartę wstępu na to wydarzenie, kartę parkingową dla samochodu osobowego lub zapisać się na wyjazd autokarem z naszej Parafii (koszt 50 zł) zapraszamy do kancelarii najpóźniej do dnia 20 marca.
 10. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom bloku przy ul. 8 września 15 i za ofiary na kwiaty: klatka pierwsza 160, a druga 170 zł. W tym tygodniu nadal prosimy ich o opiekę nad naszą świątynią. Dziękujemy także za bezimienne ofiary 300, 150 i dwa razy 100 zł.
 11. Potencjalnych dawców szpiku, zdrowe osoby w wieku 18-55 lat, zapraszamy w środę od godz. 10.00 do 15.00 do LO im. Bohaterów Porytowego Wzgórza.
 12. W minionym tygodniu do wieczności odeszli śp. Maria Pianowska i Zofia Ryszko. Polecając je miłosierdziu Bożemu módlmy się: Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…
 
Ogłoszenia 1 marca 2020 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Sobota, 29 Luty 2020 20:47
1. Dzisiaj przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu. Św. Jana Pawła II mówił: „Rozpoczynający się okres Wielkiego Postu jest okazją do bardziej intensywnej modlitwy i wielkodusznej pokuty dla ubłagania Boga o łaskę nawrócenia serc i dar pokoju w sprawiedliwości dla wszystkich ludzi”. Starajmy się, aby owoce duchowe, jakie w tym czasie otrzymamy, promieniowały wokół nas, a trud stawania się lepszymi ofiarujmy także za innych, zwłaszcza za tych, którzy obrażają Pana Boga i za to nie przepraszają, oraz za pokój na świecie.
2. W poniedziałek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30, a po Mszy św. spotkanie wspólnoty św. Ojca Pio w domu parafialnym.
3. W czwartek podczas wieczornej Mszy Św. powitanie Matki Bożej w znaku ikony Wspomożycielki Prześladowanych Chrześcijan. Obraz nawiedza wspólnoty, w których są Rycerze Kolumba. Wizerunek będący wezwaniem do modlitwy za chrześcijan cierpiących prześladowanie i o pokój na świecie pozostanie u nas do soboty rano. Dobrowolną ofiarą serca można wesprzeć cierpiących chrześcijan.
4. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17.30, a w piątek po Mszy Św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Serca Pana Jezusa. W piątek dodatkowa Msza święta o godz. 16.00, a po niej Droga Krzyżowa dla dzieci, zaś dla dorosłych o 17.45. W niedzielę o godz. 15.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a następnie Msza Św. bez homilii.
5. W sobotę zapraszamy do licznego udziału w Eucharystii i wieczornym nabożeństwie kończącym się procesją światła.
6. Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. będzie miało miejsce w przyszłą niedzielę o godz. 10.00.
7. W poniedziałek (9 marca) spotkanie rodziców modlących się za swoje dzieci, a także żon za mężów. Gromadzimy się o 19.15 w kościele. Będziemy przeżywali 5 rocznicę powstania tejże wspólnoty.
8. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na rzecz dzieła pomocy misjonarzom „Ad gentes”.
9. W niedzielę obchodzimy Dzień Kobiet. Choć to świecka uroczystość, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich kobietach, polecając ich trud i życie Panu Bogu.
10. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii będą od 12 do 15 marca. Już teraz zapraszamy o udziału polecając rekolekcjonistę Waszym modlitwom.
11. Przypominamy, że 1% podatku można przekazać na organizację pożytku publicznego, np.: Caritas. Ulotki w przedsionku.
12. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom bloku przy ul. 8 września 13 i za ofiarę na kwiaty 220 zł. W tym tygodniu o opiekę nad naszą świątynią prosimy mieszkańców bloku przy ul. 8 września 15. Dziękujemy także za bezimienne ofiary 200 i 50 zł.
 
ogłoszenia 23 lutego 2020 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Sobota, 22 Luty 2020 17:38

1. Rozpoczynamy 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. To czas duchowego wsparcia wszystkich zmagających się z problemem uzależnienia oraz modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i parafii.
2. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona szczególny czas Wielkiego Postu. Msze Święte o godz. 6.30, 8.00, 10.00, 16.00 i 18.30. Taca na działalność Caritas.
3. Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły wszystkich pomiędzy 18. a rozpoczęciem 60. roku życia, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta. Pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Wiernych od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
4. W czwartek po Mszy wieczornej w kościele konferencja przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych.
5. Pierwszy piątek Wielkiego postu to Dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystywania seksualnego małoletnich. Włączmy tę intencję we wspólną i indywidualną modlitwę.
6. W piątek Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 16.00, a dla dorosłych o 17.45. W niedzielę o godz. 15.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a następnie Msza Św. bez homilii.
7. W niedzielę obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Niech tego dnia towarzyszy nam pamięć i modlitwa za bohaterów naszej Ojczyzny.
8. W środy wieczorną Mszę Św. poprzedzamy Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy czcicieli Matki Bożej. Oprócz podziękowań i próśb na nowennę wrzucanych do skrzynki, w zakrystii można zamawiać intencje do Mszy Św. zbiorowej odprawianej po nowennie.
9. W nawiązaniu do 100. rocznicy urodzin Św. Jana Pawła II oraz Tygodnia modlitw o Trzeźwość Narodu zachęcamy do włączenia się w łańcuch postu i modlitwy począwszy od środy popielcowej. Na stoliku za ławkami są kartki z datą. W tym dniu proponuje się jeśli to możliwe: udział we Mszy Św., ofiarowanie Komunii Św., indywidualne rozważanie np. Drogi krzyżowej albo post ścisły lub inną formę umartwienia np. od telewizji, internetu czy różnych używek, w intencji Ojczyzny i o pokój na świecie.
10. Na tablicy w przedsionku kościoła wisi zaproszenie na „Wielkopostne ćwiczenia duchowe” dla pracowników Służby Zdrowia w Kałkowie-Godowie.
11. W niedzielę, 7 czerwca 2020 r. o godz. 12.00 w Warszawie, na Placu Piłsudskiego odbędzie się beatyfikacja Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Osoby, które chciałyby otrzymać bezpłatną kartę wstępu na to wydarzenie, kartę parkingową dla samochodu osobowego lub zapisać się na wyjazd autokarem z naszej Parafii (koszt 50 zł) zapraszamy do kancelarii najpóźniej do dnia 20 marca.
12. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom bloku przy ul. 8 września 13 oraz za ofiarę na kwiaty 90 zł. W tym tygodniu nadal ich prosimy o opiekę nad naszą świątynią. Dziękujemy także za bezimienne ofiary 200 i 150 zł.
13. W minionym czasie do wieczności odeszli śp. Petronela Bigos, Adela Kość i Jerzy Sowiński, którego pogrzeb będzie w poniedziałek. Polecając ich miłosierdziu Bożemu módlmy się: Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

 
Ogłoszenia 16 lutego 2020 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Sobota, 15 Luty 2020 17:05

1. Każda niedziela jest wyjątkową okazją do dojrzewania naszej wiary, do pogłębiania i zacieśniania naszej osobistej relacji z Panem Bogiem. Jakże jest ważne, aby w tym procesie brała udział każda nasza rodzina i cała wspólnota parafialna. Pozwólmy Panu Jezusowi przemieniać nasze życie. Powierzajmy Mu trudy minionego tygodnia i nadzieje nadchodzących dni. Niech On działa w naszych sercach, wówczas codzienność wypełni się dobrem.
2. Dziś po Mszy o godz. 16.00 spotkanie Rady Parafialnej.
3. Konferencje przedmałżeńskie rozpoczną się 22 lutego o godz. 17.00 w domu parafialnym. Zgłoszenia do 20 lutego w kancelarii lub przez Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. /podając nr kontaktowy/.
4. W przyszły piątek o godzinie 19.30 w naszym  kościele  będziemy przeżywać  „Wieczór uwielbienia”. Nabożeństwo zostało przygotowane przez  młodzież. Zapraszamy wszystkich na to modlitewne wydarzenie.
5. W sobotę obchodzimy święto Katedry Św. Piotra, Apostoła.
6. W przyszłą niedzielę adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy od godz. 8.00 do 17.00.

7. 23 lutego rozpocznie się 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Szczególną modlitwą ogarniemy wszystkich dotkniętych tym nałogiem oraz ich rodziny.
8. Zapraszamy na próby do 9 już edycji „Tańca Uwielbienia”, który jak co roku odbywa się po Mszy Rezurekcyjnej na janowskim rynku. Próby w każdą sobotę w hali przy Liceum Ogólnokształcącym o godz. 16.00.
9. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom bloku przy ul. 8 września 13 oraz za ofiarę na kwiaty 150 zł. W tym t
ygodniu nadal ich prosimy o opiekę nad naszą świątynią. Dziękujemy także za ofiary na potrzeby parafii: bezimienne 200 i 100 zł.

 
9 lutego 2020 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Sobota, 08 Luty 2020 19:10
 1. Pamiętajmy, że nikt z nas nie jest w stanie pogłębić swojej więzi z Panem Bogiem bez Eucharystii. Dopiero karmiąc się prawdziwą Miłością, każdy chrześcijanin uczy się ofiarnego życia.
 2. Dziś zbiórka do puszek na pomoc chorym kapłanom.
 3. W poniedziałek wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy, a w piątek święto św. Cyryla i Metodego, patronów Europy.
 4. W poniedziałek o 19.15 w kościele spotkanie rodziców modlących się za swoje dzieci, a także żon za mężów.
 5. We wtorek przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes i Światowy Dzień Chorych. W tym dniu podczas Mszy Św. o godz. 10.00 połączonej z sakramentem namaszczenia modlimy się w intencji chorych i tych, którzy ich pielęgnują. Zachęcamy do korzystania z daru, jakim w Kościele jest ten sakrament. Pamiętajmy, aby w przypadku ciężkiej choroby nie zwlekać z zatroszczeniem się o udzielenie jej tego sakramentu.
 6. W niedzielę, 16 lutego w czasie Mszy św. o godz. 12.00 będziemy gościli harcerzy przeżywających Dzień Myśli Braterskiej - święto przyjaźni obchodzone przez harcerzy. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 7. W tym dniu po Mszy o godz. 16.00 spotkanie Rady Parafialnej.
 8. Zapraszamy wszystkich, bez względu na wiek na próby do 9 już edycji „Tańca Uwielbienia”, który jak co roku odbywa się bezpośrednio po Mszy Rezurekcyjnej na janowskim rynku. Próby w każdą sobotę w hali przy Liceum Ogólnokształcącym o godz. 16.00. Więcej informacji na stronie Facebook-owej "Taniec Uwielbienia-Janów Lubelski".
 9. Konferencje przedmałżeńskie rozpoczną się 22 lutego (sobota) o godz. 17.00 w domu parafialnym. Zgłoszenia do 20 lutego w kancelarii lub przez Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. /podając nr kontaktowy/.
 10. Zbiórka kandydatów na ministranta w piątek o godz. 16.00. Ministranci młodsi swoje spotkanie mają w czwartek o godz. 17.00, zaś najstarsi w piątek o godz. 19.10.
 11. Oaza dziecięca i schola spotkanie ma w piątek o godz. 16.00, zaś Oaza młodzieżowa w piątek o godz. 17.00. Zapraszamy wszystkie nowe osoby, które chciałyby należeć do tych wspólnot.
 12. Koło wolontariatu przy Zespole Szkół zaprasza do wzięcia udziału w akcji „Lodówka Społeczna”, która polega na dzieleniu się posiłkiem. Jeśli ktoś ma zbyt dużo jedzenia i nie chce go wyrzucać, można je zostawić w lodówce. Produkty muszą mieć ważną datę przydatności, jeśli zostały zakupione w sklepie. Wyroby własne powinny zawierać informację kiedy zostały przygotowane. Można zostawiać również prowiant suchy. Z lodówki mogą korzystać wszyscy. Jej zawartość zależy od chęci dzielenia się z innymi, więc mogą być dni, w których lodówka będzie pusta. Lodówka Społeczna jest otwarta w godzinach pracy Domu Nauczyciela i Biblioteki, tj. od poniedziałku do piątku od 9.00-17.00, we wtorki do 18.00, natomiast w soboty do 14.00.
 13. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom bloku przy ul. 8 września 13. W tym tygodniu nadal ich prosimy o opiekę nad naszą świątynią. Dziękujemy także za ofiary na potrzeby parafii: bezimienne 500, 200 i 150 zł.
 
2 lutego 2020 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Sobota, 01 Luty 2020 21:57

 1. W tym tygodniu patronują nam: w środę – św. Agata, męczennica; w czwartek – św. Paweł Miki i Towarzysze, męczennicy.
 2. W poniedziałek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30, a po Mszy św. spotkanie wspólnoty św. Ojca Pio.
 3. Z okazji wspomnienia św. Agaty w środę po Mszy wieczornej błogosławieństwo chleba, wody i soli.
 4. Uczniów klas VIII przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy na Mszę Św. we wtorek o godz. 18.30.
 5. W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17.30, a w piątek od godz. 17.00. W piątek dodatkowa Msza święta o godz. 16.00.
 6. Zachęcamy wszystkie grupy modlitewne oraz przychodzących na Mszę św. wieczorową w niedzielę na wspólne śpiewanie nieszporów. Nieszpory są sprawowane przed Najświętszym Sakramentem w każdą niedzielę o godz. 18.00.
 7. Za tydzień zbiórka do puszek na fundusz pomocy chorym kapłanom.
 8. Dzień skupienia dla małżeństw będzie 9 lutego o godz. 12.00 w Godziszowie.
 9. W poniedziałek (10 lutego) spotkanie rodziców modlących się za swoje dzieci, a także żon za mężów. Gromadzimy się o 19.15 w kościele.
 10. Przypominamy, że chrzestnym może być ten, kto prowadzi życie zgodne z wiarą i odpowiadające funkcji, jaką ma pełnić. Dlatego nie może nim zostać katolik żyjący w związku niesakramentalnym albo taki, który do sakramentów świętych przystępuje tylko sporadycznie. Zaświadczenie dla chrzestnych wydaje parafia zamieszkania, a nie zameldowania, czy Chrztu.
 11. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom bloku przy ul. 8 września 11. W tym tygodniu o opiekę nad naszą świątynią prosimy mieszkańców bloku przy ul. 8 września 13.

 
26.01.2020 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Sobota, 25 Styczeń 2020 20:26

1. Po raz pierwszy w całym Kościele powszechnym obchodzimy dziś Niedzielę Słowa Bożego. Ostatnia niedziela stycznia obchodzona jest również w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych. Dziś przypada także Dzień Islamu.

2. We wtorek patronuje nam św. Tomasz z Akwinu, a w piątek św. Jan Bosko.

3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Serdecznie zapraszam do licznego udziału w Eucharystii oraz pierwszosobotnim nabożeństwie.

4. W przyszłą niedzielę, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Tego dnia będziemy prosić o powołania do życia zakonnego. Wesprzemy też ofiarami na tacę Wspólnotę Sióstr Klarysek w Sandomierzu. Jest to również Dzień Rodzicielskiego Aktu Ofiarowania Dziecka Panu Bogu (dot. dzieci, które nie przyjęły jeszcze s. bierzmowania), dlatego rodziców, którzy chcą tego dokonać uroczyście zapraszamy na Mszę Św. o godz. 10.00.

5. Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. połączone z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych będzie miało miejsce w przyszłą niedzielę o godz. 10.00. Zaś po Mszy będzie spotkanie informacyjne.

6. Zbiórka kandydatów na ministranta w piątek o godz. 16.00. Ministranci młodsi swoje spotkanie mają w czwartek o godz. 17.00, zaś najstarsi w piątek o godz. 19.10.

7. Oaza dziecięca i schola swoje spotkanie ma w przyszły piątek o godz. 16.00, zaś Oaza młodzieżowa również w piątek o godz. 17.00. Zapraszamy wszystkie nowe osoby, które chciałyby należeć do tych wspólnot.

8. W dniach 29, 30 i 31 stycznia w Parafii Św. Jana Chrzciciela w Janowie Lubelskim będzie wydawana żywność. Szczegóły na plakacie.

9. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom bloku przy ul. 8 września 11 i za ofiarę na kwiaty 220 zł. W tym tygodniu nadal ich prosimy o opiekę nad naszą świątynią. Dziękujemy też za ofiary na potrzeby kościoła: bezimienne 100, 200, 300 i 1000 zł.

10. W minionym tygodniu do wieczności odeszli śp. Helena Pituch i Edward Ruszewski, którego pogrzeb będzie we wtorek. Polecając ich miłosierdziu Bożemu módlmy się: Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

 
19.01.2020 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Piątek, 17 Styczeń 2020 08:38
  1. W tym tygodniu patronują nam: we wtorek - św. Agnieszka, męczennica; w piątek - św. Franciszek Salezy, biskup; w sobotę – św. Paweł, nawrócony prześladowca Kościoła.
  2. Trwamy ze wszystkimi wspólnotami chrześcijańskimi na świecie w tradycyjnej modlitwie o jedność chrześcijan. Tydzień modlitw zakończy się w sobotę, w święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła.
  3. W czwartek, 23 stycznia całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele.
  4. Za tydzień opłatkowe spotkanie Rady Parafialnej po Mszy o godz. 16.00.
  5. W przyszłą niedzielę Parafialny Dzień Życia Konsekrowanego. Osoby konsekrowane oraz sprawę powołań zakonnych polecamy Waszym modlitwom.
  6. Za tydzień podczas każdej Mszy Św. śpiewa zespół z Tarnopola.
  7. Zakończyliśmy duszpasterskie odwiedziny kolędowe rodzin naszej parafii. Za życzliwość, spotkania i rozmowy pragniemy Wam wszystkim podziękować. Także serdeczne „Bóg zapłać” za złożone ofiary.
  8. Babciom i Dziadkom oraz Solenizantom i Jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy wielu łask Bożych.
  9. Dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom bloku przy ul. 8 września 9. W tym tygodniu o opiekę nad naszą świątynią prosimy mieszkańców bloku przy ul. 8 września 11. Dziękujemy za ofiary na potrzeby parafii: rodz. Pecko, Kowal i Leokadia Wójcik 100 zł oraz bezimiennie 200, 100 i 50 zł.
  10. Do 25 stycznia sprawy kancelaryjne załatwiamy w godz. od 7.30 do 8.00.
  11. Apel Komendanta Powiatowego Policji w związku z nieprawidłowym, zagrażającym bezpieczeństwu, zwłaszcza pieszych parkowaniem na ul. ks. Skorupki.
  12. W minionym tygodniu do wieczności odszedł śp. Ryszard Wasil. Polecając go miłosierdziu Bożemu módlmy się: Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie...
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 2

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. św. Jadwigi Królowej

ul. Jana Pawła II 25, 23-300 Janów Lubelski
tel. +48158721716, e-mail: jadwiga.janow@gmail.com

Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości