Figura świętej Jadwigi Królowej Polski
Parafia w Janowie Lubelskim
Msze święte w parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Janowie Lubelskim

Dni powszednie
6.30, 7.00, 18.30

Msza św. z liturgią niedzielną:
sobota 18.30

Niedziele i święta
7.00, 8.00, 10.00, 12.00,
16.00, 18.30

Start STRONA GŁÓWNA
LoginWitamy!
Nowa strona internetowa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Piątek, 22 Maj 2020 12:33

Zakończono prace przy nowej stronie internetowej Parafii, którą uruchomiliśmy 23 maja 2020 r. pod tym samym adresem.

 
Komunikat ks. proboszcza PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Sobota, 16 Maj 2020 00:00

DRODZY PARAFIANIE!

Od 17 maja 2020 r. zmieniają się niektóre zasady bezpieczeństwa.

1. Porządek Mszy Świętych pozostaje bez zmian, a w świątyni może być teraz maksymalnie 90 osób.
2. Należy zachować odległość przynajmniej 2 metrów od innych osób, pamiętając o zakryciu ust i nosa /np. maseczką/.
3. Komunię Świętą przyjmujmy podchodząc procesjonalnie.
4. Znaku pokoju należy przekazywać przez ukłon.
5. Nadal można korzystać z dyspensy księdza Biskupa Ordynariusza od udziału we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane duchowo łącząc się przez środki masowego przekazu.
6. Codziennie o godz. 20.30 łączmy się w modlitwie błagając o ustanie epidemii.

W tym trudnym dla nas czasie wszystkich prosimy o modlitwę.

ks. Waldemar Farion, proboszcz

 
Transmisja modlitwy różańcowej z katedry sandomierskiej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Piątek, 20 Marzec 2020 11:36

Codziennie o godz. 20.30, transmitowana jest na Facebooku Diecezji Sandomierskiej Modlitwa Różańcowa z katedry pod przewodnictwem Biskupa Ordynariusza, w intencji ustania epidemii, za wszystkich chorych i zmarłych oraz za Służbę Zdrowia. Zapraszamy do włączenia się w modlitwę za pośrednictwem internetu. https://youtu.be/y5bAmewX1Os


 
Ogłoszenia 17 maja 2020 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Sobota, 16 Maj 2020 13:33

1. Przyjmowanie sakramentów świętych, zwłaszcza pełny udział w Eucharystii, wsłuchiwanie się w słowo Boże – to wszystko otwiera nas na Najwyższego, który zadziwia swoją mocą, dobrocią i bezinteresownością. Tak rodzą się wiara, nadzieja i miłość – dobro, którym można i trzeba się dzielić z innymi. Właśnie w ten sposób stajemy się solą ziemi, nadajemy właściwy sens naszej doczesności.
2. Od 17 maja 2020 r. zwiększa się limit osób w kościołach. W naszej świątyni może być teraz maksymalnie 90 osób. Starajmy się zachować bezpieczną odległość od innych osób, pamiętając o zakryciu ust i nosa /np. maseczką/.
3. W poniedziałek wspominając 100. rocznicę urodzin Karola Wojtyły zapraszamy na Mszę Św. wieczorną jako dziękczynienie za życie i pontyfikat św. Jana Pawła II.
4. W poniedziałek rozpoczniemy też doroczne Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Do środy włącznie będziemy prosili o Boże błogosławieństwo dla ciężko pracujących na roli oraz o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfitych plonów.
5. W czwartek imieniny obchodzi ks. kan. Jan Sobczak. Składając mu najlepsze życzenia polecamy Waszym modlitwom i zapraszamy na Mszę Św. w Jego intencji o godz. 18.30.
6. W sobotę, 23 dzień miesiąca, całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele.
7. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Tytuł kościoła obchodzi Wólka Ratajska.
8. W niedzielę przypada też dzień modlitwy za Kościół w Chinach.
9. Po konsultacjach informujemy, że uroczystość Pierwszej Komunii Świętej zaplanowano w kilku grupach na 15 i 16 sierpnia.
10. Trwają ostatnie prace przy nowej stronie internetowej Parafii, którą wkrótce uruchomimy pod tym samym adresem.
11. Dziś zbiórka do puszek na Instytut Teologiczny w Sandomierzu.
12. Polecamy lekturę tygodników Gość Niedzielny i Niedziela oraz czasopism dla dzieci.
13. Dziękujemy za ofiary na potrzeby Parafii: Mirosław Flis 250 zł, Ryszard Sikora 200 zł, Paweł Jednac 100 zł oraz bezimiennie 500 zł, 200 zł, cztery razy po 100 zł i 50 zł.
14. W minionym tygodniu do wieczności odeszli: śp. Regina Butrym i Leon Łacek. Polecając ich miłosierdziu Bożemu módlmy się: Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie...

 
Ogłoszenia 10 maja 2020 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Sobota, 09 Maj 2020 17:59
 1. Eucharystia jest darem nieskończonej miłości Boga. Wszyscy jesteśmy zaproszeni, aby już tutaj, na ziemi, zacząć wchodzić w świętą rzeczywistość nieba. Najdoskonalszą Nauczycielką na tej drodze jest dla nas Maryja – Ta, która nigdy nie odstąpiła od Bożego Syna, szła z Nim aż na Kalwarię, trwała w komunii założonej przez Niego wspólnoty – Kościoła.
 2. W środę w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz 39. rocznicę zamachu na św. Jana Pawła II.
 3. W czwartek obchodzimy święto św. Macieja, apostoła. Ojciec święty Franciszek prosi, aby był to dzień modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w intencji o ustanie pandemii i przezwyciężenie jej konsekwencji.
 4. W sobotę wspominamy św. Andrzeja Bobolę, kapłana i męczennika, patrona Polski.
 5. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Instytut Teologiczny w Sandomierzu.
 6. Już niebawem, bo 18 maja będziemy przeżywali 100. rocznicę urodzin wielkiego Polaka Jana Pawła II. To dobra okazja, aby przybliżyć sylwetkę tej niezwykłej postaci. Zachęcamy wszystkich, którzy jeszcze pamiętają Jana Pawła II do podzielenia się wspomnieniami związanymi z tą osobą (np. zdjęcia), zaś młodzież i dzieci do nadsyłania prac plastycznych, wierszy czy też piosenek we własnym wykonaniu. Wszelkie zdjęcia, prace wysyłamy na skrzynkę pocztową naszego fanpaga parafialnego. Widniejemy na Facebooku pod nazwą: Parafia św. Jadwigi Królowej w Janowie Lubelskim. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy dyplom. Więcej informacji już w poniedziałek na naszym fanpagu.
 7. Przez cały miesiąc gromadzimy się na nabożeństwach majowych. Zapraszamy do tej szczególnej maryjnej modlitwy codziennie o godz. 18.00.
 8. Okazja do spowiedzi podczas Mszy Świętych oraz w czasie Nabożeństwa majowego.
 9. Na środku kościoła są bezpłatne książeczki o ”Miłosierdziu Bożym”.
 10. Dziękujemy za bezimienne ofiary na potrzeby Parafii: dwa razy 200 i 100 zł.
 11. Przychodząc do świątyni prosimy pamiętać o obowiązku przestrzegania zaleceń sanitarnych.
 12. W minionym tygodniu do wieczności odeszła: śp. Stefania Mróz. Polecając ją miłosierdziu Bożemu módlmy się: Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie...
 
Ogłoszenia 3 maja 2020 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Sobota, 02 Maj 2020 19:48
 1. Niedziela Dobrego Pasterza ukazuje nam Chrystusa zatroskanego o zbawienie każdego człowieka i jest szczególną okazją do modlitwy o dobrych pasterzy oraz o powołania do życia konsekrowanego. Przy tej okazji z serca dziękujemy wszystkim, którzy wspierają nas na różny sposób w pracy duszpasterskiej.
 2. W poniedziałek w liturgii wspominamy św. Floriana, patrona strażaków i hutników.
 3. W środę patronują nam św. Filip i św. Jakub, Apostołowie.
 4. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30
 5. W piątek przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i diecezji. Msze Święte o godz. 6.30, 8.00, 16.00 i 18.30. Intencje z godz. 7.00 będą przeniesione, dlatego prosimy o kontakt zamawiających. Tytuł kościoła obchodzi Parafia w Batorzu.
 6. Przez cały miesiąc gromadzimy się na nabożeństwach majowych. Zapraszamy do tej szczególnej maryjnej modlitwy codziennie o godz. 18.00.
 7. Okazja do spowiedzi podczas Mszy Świętych oraz w czasie Nabożeństwa majowego.
 8. Przychodząc do kościoła prosimy pamiętać o obowiązku przestrzegania zaleceń sanitarnych dotyczących bezpiecznej odległości.
 9. Między ławkami na środku kościoła są bezpłatne książeczki o ”Miłosierdziu Bożym”.
 10. Serdecznie dziękujemy osobom, które ostatnio sprzątały i dezynfekowały naszą świątynię.
 11. Dziękujemy także za ofiary na potrzeby Parafii: Marian Urban i Jan Łukasz po 200 zł, Adam Regucki 40 zł oraz bezimiennie trzy razy po 200 zł i pięć po 100 zł.
 12. W minionym tygodniu do wieczności odeszła: śp. Krystyna Pietura, której pogrzeb będzie jutro. Polecając ją miłosierdziu Bożemu módlmy się: Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie...
 
Ogłoszenia 26 kwietnia 2020 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Sobota, 25 Kwiecień 2020 20:36

1. Dziś przypada trzecia niedziela Wielkanocy. Przeżywamy okres radości płynącej z doświadczenia mocy Chrystusa zmartwychwstałego. Ta moc uzdalnia nas do kochania innych i tworzenia z nimi autentycznej wspólnoty – komunii.
2. W poniedziałek na Mszę Św. wieczorną zapraszamy Radę Parafialną.
3. W środę patronuje nam św. Katarzyna Sieneńska, dziewica i Doktor Kościoła. Jest to również Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau w 1945 roku.
4. W piątek rozpoczynamy miesiąc dedykowany Matce Najświętszej. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 18.00. Zadbajmy też o wizerunki Maryi w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Rodzinnie gromadźmy się na śpiewanie Litanii loretańskiej czy wieczorny Apel Jasnogórski.
5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W piątek dodatkowa Msza święta o godz. 16.00, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu.
6. W sobotę w liturgii obchodzimy przeniesioną z niedzieli uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze Święte o godz. 6.30, 8.00, 10.00 i 18.30 (o godz. 16.00 Msza ślubna). Intencje z godz. 7.00 będą przeniesione, dlatego prosimy o kontakt zamawiających. W sobotę wieczorem nabożeństwo do Matki Bożej.
7. W sobotę przypada Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag.
8. W tym tygodniu tytuł kościoła św. Józefa, robotnika obchodzi Parafia w Kocudzy, a MB Królowej Polski Parafia w Andrzejowie.
9. Za tydzień – czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana niedzielą Dobrego Pasterza, rozpoczynająca Tydzień Modlitw o Powołania.
10. Papieska intencja modlitwy dla kół różańcowych: Aby diakoni, wierni służbie Słowa i ubogim, byli znakiem ożywiającym dla całego Kościoła.
11. Mając na uwadze dobro duchowe wiernych ks. proboszcz udziela osobom przebywającym w najbliższy piątek na terenie naszej Parafii dyspensy od konieczności zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i przestrzegania pokutnego charakteru tego dnia. Zachęca jednocześnie do zastąpienia wstrzemięźliwości innymi formami pokuty, zwłaszcza uczynkami miłości i pobożności.
12. Informacja Kurii Diecezjalnej: https://diecezjasandomierska.pl/zarzadzenie-w-sprawie-przestrzegania-nowych-rozporzadzen-sanitarnych-zwiazanych-z-epidemia/.
13. Zapowiedź przedślubna druga - Wiktoria Jeznach i Łukasz Habza. Kto wiedziałby o przeszkodach zachodzących między tymi osobami zobowiązany jest nas o tym powiadomić.
14. Dziękujemy za bezimienne ofiary na potrzeby Parafii: 400 zł, pięć po 200 zł, dwie po 100 zł i jedna 50 zł.

 
Ogłoszenia 19 kwietnia 2020 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Sobota, 18 Kwiecień 2020 20:23

1. Dziś przypada Niedziela Miłosierdzia Bożego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. Jako Kościół, napełnieni paschalną radością, mamy teraz tylko jedno zadanie: głosić i uobecniać miłosierdzie Boga objawione w Jezusie Chrystusie, który cierpiał za grzeszny świat, prawdziwie zmartwychwstał i żywy jest pośród nas. Warto w tym miejscu przypomnieć słowa Świętego Jana Pawła II wypowiedziane w 2002 roku w Łagiewnikach: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia, którzy tutaj przybywać będą z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami miłosierdzia!”.
2. Dziś obchodzimy także patronalne święto Caritas i rozpoczynamy 76. Tydzień Miłosierdzia pod hasłem: „Miłosierdziem budujemy Kościół Boży”.
3. W środę o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
4. W czwartek w liturgii będziemy obchodzić uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Msze Święte o godz. 6.30, 8.00, 16.00 i 18.30.
5. W sobotę przypada święto św. Marka, Ewangelisty.
6. Zapowiedź przedślubna pierwsza - Wiktoria Jeznach i Łukasz Habza. Kto wiedziałby o przeszkodach zachodzących między tymi osobami zobowiązany jest nas o tym powiadomić.
7. Zgodnie z zaleceniem Kurii Diecezjalnej z dnia 15 bm., mając na uwadze sytuację epidemiologiczną i przepisy sanitarne informujemy, że uroczystość Pierwszej Komunii Świętej zostaje odwołana. Nowy termin podamy po rozmowach z rodzicami i katechetami.
8. Dziękujemy za ofiary na potrzeby Parafii: 100 i 50 zł.
9. W minionym tygodniu do wieczności odszedł: śp. Krzysztof Kuźnicki. Polecając go miłosierdziu Bożemu módlmy się: Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie...

 
Ogłoszenia 13 kwietnia 2020 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Poniedziałek, 13 Kwiecień 2020 06:33

1. Liturgiczny okres Wielkanocy będzie trwał aż do Zesłania Ducha Świętego – Zielonych Świąt. Ten pierwszy tydzień ma tak uroczysty charakter, że nie obchodzimy w tym czasie żadnych innych uroczystości. W ten sposób Kościół podkreśla fundamentalne znaczenie zmartwychwstania Chrystusa dla chrześcijaństwa. Dlatego też w piątek nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.

2. Tradycyjnie w dniu dzisiejszym wspieramy modlitwą KUL.

3. W czwartek przypadają 93. urodziny papieża seniora Benedykta XVI. Polecajmy Bożej Opatrzności jego osobę i życie ukryte w zaciszu Watykanu.

4. Przyszłą niedzielę będziemy obchodzili jako Niedzielę Miłosierdzia Bożego.

5. Słowa serdecznego podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy przyczynili się do przygotowania świątecznych dekoracji świątyni i oprawy liturgii w czasie tych Świąt.

6. Dziękujemy za ofiary na potrzeby Parafii: mieszkańcy bloku przy ul. 8 września 17 klatka I 160 zł, klatka II 340 zł, Anna Gątarz, Regina Małek-Kata, Wojciech Chmiel i Iwona Wojtan po 100 zł, Cezary Duma 50 zł oraz bezimiennie 120 zł i cztery razy po 100 zł.

7. W minionym tygodniu do wieczności odeszli: śp. Jan Śliwiński i Bronisław Liwak. Polecając ich miłosierdziu Bożemu módlmy się: Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie...

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 4

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. św. Jadwigi Królowej

ul. Jana Pawła II 25, 23-300 Janów Lubelski
tel. +48158721716, e-mail: jadwiga.janow@gmail.com

Naszą witrynę przegląda teraz 25 gości