Figura świętej Jadwigi Królowej Polski
Parafia w Janowie Lubelskim
Msze święte w parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Janowie Lubelskim

Dni powszednie
6.30, 7.00, 18.30

Msza św. z liturgią niedzielną:
sobota 18.30

Niedziele i święta
7.00, 8.00, 10.00, 12.00,
16.00, 18.30

Start Ogłoszenia 26 XII 2019
Login26 XII 2019 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Środa, 25 Grudzień 2019 18:53

1. Dzisiaj, w drugi dzień uroczystości Narodzenia Pańskiego, obchodzimy święto Świętego Szczepana, jednego z siedmiu diakonów Kościoła jerozolimskiego, pierwszego męczennika. Zbudowani jego postawą starajmy się być w naszej codzienności prawdziwymi świadkami Chrystusa.

2. Jutro w święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty podczas każdej Mszy Św. błogosławieństwo wina. Porządek Mszy jak w dzień powszedni. Na dzień jutrzejszy ks. proboszcz udziela dyspensy od spożywania pokarmów mięsnych. Każdy, kto by chciał skorzystać z tego przywileju zobowiązany jest do spełnienia dowolnego uczynku miłosierdzia (np. modlitwa w intencji żywych lub zmarłych).

3. W sobotę uczcimy Świętych Młodzianków Męczenników. Jest to dzień modlitw w intencji niemowląt i dzieci nienarodzonych.

4. W piątek i sobotę niektóre domy odwiedzą kolędnicy misyjni. Przedstawią krótką scenkę i będą zbierać ofiary dla dzieci z Kamerunu. Otwórzmy dla nich drzwi naszych mieszkań i serc.

5. W niedzielę będziemy obchodzili święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to dzień modlitw o świętość małżeństwa i rodzin oraz odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Małżonków, którzy pragną odnowić przyrzeczenia zapraszamy na Mszę Św. o godz. 12.00.

6. W sobotę rozpoczynamy kolędę – czyli wizytę duszpasterską. Pragniemy odwiedzić naszych Parafian, aby zanieść do ich domów i rodzin Boże błogosławieństwo. Będzie to przede wszystkim wizyta, podczas której zapraszamy do wspólnej modlitwy, do zastanowienia się nad naszymi praktykami religijnymi. Kolęda ma także służyć lepszemu wzajemnemu poznaniu się - zwłaszcza, że obsada duszpasterska uległa zmianie. Prosimy, aby na stole przygotować krzyż, świece i wodę święconą. Gdyby w jakimś mieszkaniu nikogo nie było, możliwe jest przełożenie wizyty, prosimy jednak taki fakt zgłosić wcześniej. Z sześciu kapłanów, którzy będą chodzić po kolędzie, tylko ks. prof. Andrzej Jakubczak odwiedzał już rodziny naszej Parafii. Mile widziane będzie więc przyjechanie po duszpasterza pod kościół, w takim wypadku również prosimy o wcześniejszą informację. Zawitamy chętnie tam, gdzie gospodarz wychodząc przed dom czy swoje mieszkanie zaprosi do niego. W razie konieczności zmian, plan w internecie zawsze będzie aktualizowany.

Plan kolędy jest następujący:

W sobotę, 28 grudnia od godz. 9.00 - Zofianka Górna: dwóch księży od strony Janowa i dwóch od Krzemienia do spotkania oraz Zofianka Dolna: jeden ksiądz od Janowa  i jeden od Krzemienia do spotkania.

W poniedziałek, 30 grudnia od godz. 9.00 - Osiedle Przyborowie: ulica Brzozowa (tzw. Budy), ul. Przyborowie i wszystkie „drzewne”.

7. Są jeszcze do nabycia świąteczne tygodniki Gość Niedzielny i Niedziela z kolędami.

 

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. św. Jadwigi Królowej

ul. Jana Pawła II 25, 23-300 Janów Lubelski
tel. +48158721716, e-mail: jadwiga.janow@gmail.com

Naszą witrynę przegląda teraz 33 gości