Figura świętej Jadwigi Królowej Polski
Parafia w Janowie Lubelskim
Msze święte w parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Janowie Lubelskim

Dni powszednie
6.30, 7.00, 18.30

Msza św. z liturgią niedzielną:
sobota 18.30

Niedziele i święta
7.00, 8.00, 10.00, 12.00,
16.00, 18.30

Start Ogłoszenia 22 GRUDNIA 2019 - IV NIEDZIELA ADWENTU
Login22 GRUDNIA 2019 - IV NIEDZIELA ADWENTU PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Niedziela, 22 Grudzień 2019 20:12

1. W najbliższych dniach będziemy przeżywali uroczystość Narodzenia Pańskiego. Czy do ich przeżywania jesteśmy dobrze, po chrześcijańsku przygotowani? Narodzenie Dzieciątka Jezus powinniśmy świętować radośnie i z czystym sercem. Niech to będzie przeżycie religijne.

2. Liturgiczny obchód pamiątki narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki. Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś spośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszą wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu, tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

3. W Wigilię nie ma Mszy Św. o godz. 18.30. Pasterka o godz. 24.00. W Boże Narodzenie i święto Św. Szczepana porządek Mszy Św. jak w niedzielę.

4. W wigilię tuż przed Pasterką będzie miało miejsce wspólne kolędowanie. To wydarzenie przygotowała młodzież. Zapraszamy już na godzinę 23.00 do naszego kościoła. Bezpośrednio po kolędowaniu Nowenna do Bożego Narodzenia.

5. Taca z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia, a z 26 grudnia na WSD w Sandomierzu.

6. Święto św. Szczepana, jak i te, które będziemy obchodzić w następnych dniach: 27 grudnia – św. Jana Ewangelisty; 28 grudnia – św. Młodzianków; 29 grudnia – Niedziela Św. Rodziny, wpisują się w obchody oktawy uroczystości Narodzenia Pańskiego.

7. We wtorek imieniny obchodzi pan organista Adam. Składając mu najlepsze życzenia zapraszamy na Mszę Św. w jego intencji w tym dniu o godz. 6.15.

8. Serdeczne podziękowanie wszystkim dorosłym, młodzieży, lektorom i ministrantom za prace przy bożonarodzeniowej dekoracji świątyni, a Nadleśnictwu za choinki.

9. Serdecznie zapraszamy na Janowską Wigilię na Rynku Starego Miasta w niedzielę, 22 grudnia o godz. 13.10. W programie: dzielenie się opłatkiem, poczęstunek wigilijny, koncert i śpiewanie kolęd oraz kiermasz świąteczny.

10. W niedzielę, 22 grudnia przed Msza Św. wieczorną, o godz. 18.20 w naszym kościele odbędzie się uroczyste przekazanie przez harcerzy „Betlejemskiego Światła Pokoju”. Zapraszamy wszystkich na to wydarzenie. Światło będzie można zabrać do domu, aby od niego zapalić świecę na wigilijnym stole.

11. 23 grudnia całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy św. Barbary.

12. Finał naszej akcji związanej z sercami na choince będzie miał miejsce w Wigilię rano o 7.30, zaś wszystkie prezenty przynosimy dzień wcześniej, w poniedziałek, najpóźniej na godzinę 18.30. Można je pozostawić przy szopce. Darczyńcom paczek składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

13. Bardzo dziękujemy też osobom, które roznosiły opłatki. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone są na potrzeby parafii.

14. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła i złożoną ofiarę Parafianom z ul. 8 września 6: 70 zł i 90 zł. W najbliższym tygodniu o opiekę nad naszą świątynią prosimy mieszkańców bloku przy ul. 8 września 2 i 5. Dziękujemy też za ofiary bezimienne 100 i 200 zł.

15. Świąteczne tygodniki Gość Niedzielny i Niedziela z wkładkami po 10 zł.

16. Program wizyty duszpasterskiej wkrótce na stronie internetowej.

17. W minionym czasie do wieczności odeszła śp. Janina Kaproń. Polecając ją miłosierdziu Bożemu wołajmy: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. św. Jadwigi Królowej

ul. Jana Pawła II 25, 23-300 Janów Lubelski
tel. +48158721716, e-mail: jadwiga.janow@gmail.com

Naszą witrynę przegląda teraz 42 gości